Po stopách súľovského bikemaratónu – časť I.

 

Každý rok sa tretiu júnovú sobotu Súľovom a okolitými vrchmi aj obcami preženie ohromná cyklistická vlna Author Škoda bikemaratónu Súľovské skaly. Tím pod vedením Slava Strečanského vyberie najlepšie trasy a odvedú kus skvelej roboty ich úpravou, pokosením a vyčistením tak, aby sa ľudom závodilo čo najlepšie a najbezpečnejšie.

Bikemaratón radšej fotím než závodím, ale pár dní po ňom sme sa rozhodli prejsť si 25km trasu s menším rozšírením z 88km varianty a zistiť o čom to skutočne je. A teda… klobúk dolu! Ani tá 25ka veru nie je zadarmo a pretekárov z 88ky začínam vnímať ako kyborgov :-)

Charakteristika: Trasa vhodná pre horské bicykle, má celkovú dlĺžku asi 31km. Vedie cez 3 horské sedlá, prevážne po nespevnených šotolinových lesných cestách, úsek medzi Zbyňovom a Jasenovým je po asfalte. Zjazd do Zbyňova je technickejší po kamenných platniach, ostatné zjazdy sú skôr po lúkach a poľných cestách. Trasa ponúka krásne výhľady do Rajeckej kotliny, na Maníny a Súľovské skaly. Detailný popis trás a ďalšiu inšpiráciu nájdete priamo na webe organizátorov bikemaratónu.

Mapka, profil, GPS koordináty na cykloserver.cz:

Fotogaléria: